«مرکز تجارت جهانی ایران» جعلی هم به میدان آمد!

fwtc-brand
گواهینامه ثبت علامت تجاری
سپتامبر 12, 2015
tosseh
Inauguración de la oficina de cambio de moneda Tosee Saderat Co. en el FWTC
اکتبر 7, 2015
سازمان توسعه تجارت ایران

به نقل از جوان آنلاین: اقتصاد ایران می‌رود تا مجموعه‌ای از ترین‌های تأسفبار را در کلکسیون خود داشته باشد آنچنان که بدهی ۳ هزار میلیاردی و فروش نفت ۵/۴ میلیارد دلاری بدون بازگشت است، کوه خواری، ‌رودخانه خواری و… این روزها رسانه‌ای می‌شود. اما در جالب‌ترین خبرها که سازمان توسعه تجارت از مجموعه وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت خبر مجعول بودن آن را رسانه‌ای کرده است، ‌ایجاد سازمان تجارت جهانی ایران است که انسان را به یاد فروش کاخ دادگستری در سال‌ها پیش می‌اندازد.
یک مرکز که خود را « سازمان تجارت جهانی ایران» اعلام کرده در تلاش است گروهی تجاری را ساماندهی و به نیویورک برساند، در حالی که فاقد وجاهت قانونی است.  در حالی که هنوز برجام به تصویب نرسیده و از سوی دیگر دائماً معاون خزانه‌داری امریکا افراد حقیقی و حقوقی کشورهای غربی را که با ایران کار می‌کنند، ‌تهدید می‌کند، آقای م. ع – س در تلاش است با نام شرکتی مجعول به تجارت گردشگری بپردازد.  بر همین اساس سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه‌ای اعزام هیئت تجاری به نیویورک از سوی مرکز مجعول تجارت جهانی ایران را تکذیب و آن را اقدامی فاقد وجاهت قانونی اعلام کرد. سازمان توسعه تجارت ضمن جعلی و غیرقانونی خواندن «مرکز تجارت جهانی ایران» هرگونه ‌ارتباط این مرکز با سازمان توسعه تجارت ایران را تکذیب کرد و در اطلاعیه‌ای اعلام داشت: مرکز تجارت جهانی ایران وجود خارجی ندارد و فاقد هرگونه جایگاه قانونی است و اقدام این مرکز در انتشار خبر و ارسال پیامک انبوه به صنعتگران، تجار و فعالان اقتصادی برای اعزام هیئت تجاری به نیویورک فاقد اعتبار و مجوز لازم است.
بر اساس این گزارش، در روزهای اخیر پیامکی از طریق شماره تلفن ۹۸۶۰۵۵۳۳ به گروه کثیری از افراد ارسال شده که مضمون آن اعزام هیئت تجاری به نیویورک از سوی «مرکز تجارت جهانی ایران» است.
بر همین اساس، سازمان توسعه تجارت ضمن هشدار در مورد غیرقانونی بودن «مرکز تجارت جهانی ایران» و سوءاستفاده‌های احتمالی از شباهت اسمی این مرکز مجعول به سازمان توسعه تجارت (TPO) و سازمان تجارت جهانی (WTO) از تمامی تجار، صنعتگران و فعالان اقتصادی خواست از ثبت‌نام در فراخوان اعزام هیئت مذکور و سایر فعالیت‌هایی که از سوی مرکز تجارت جهانی ایران ساماندهی می‌شوند، خودداری ورزند. بنابراین گزارش آقای «س» که به گفته خودش نه خانه دارد و نه ماشین و داماد سر خانه است، قصد دارد بدون هیچ رابطه‌ قانونی با مراکز رسمی داخلی عده‌ای از عشاق نیویورک را به سر منزل مقصود برساند. این فرد که خود را رئیس مرکز تجارت جهانی ایران معرفی کرده قرار است افراد تاجر را به اجلاس فتورالیا ببرد که از سوی مرکز تجارت جهانی (WTC) برگزار می‌شود.
بنا به اطلاعات رسیده به خبرنگار ما این اجلاس مربوط به کشور امریکا نیست و تنها امریکا میزبان این دوره‌ اجلاس WTC است. به گزارش «جوان» پیش از این نیز چند تیم مختلف از داخل و خارج در تلاش بودند اتاق بازرگانی ایران و امریکا را به نفع و نام خود بزنند که با واکنش صریح رئیس اتاق بازرگانی ایران مواجه شد. گفتنی است بر اساس پیامک‌های ارسالی قرار است تنها هیئتی ۱۶ نفره به این اجلاس توسط آقای «س» اعزام شوند. وی پیشتر در‌باره بدهی بانکی‌اش گفته بود: اصلاً بحث وام نبوده و من تا به امروز هیچ‌گونه وامی دریافت نکرده‌ام و تنها برای دریافت ۶۰ میلیارد تومان وام، ضمانت شخصی را برعهده گرفته بودم که به دلیل پرداخت‌ نکردن اقساط آن، آن پول را من پرداخت می‌کنم. هم‌اکنون من خودم نه خانه دارم و نه ماشین و داماد سرخانه هستم.

خبر مربوطه در وب سایت رسمی ششبکه خبر جمهوری اسلامی ایران

دیدگاه ها بسته شده است