بارگذاری...

دومين شعبه از صرافي توسعه صادرات در مركز تجارت جهاني فردوسي كه اولين مركز تبادلات مالي، بورس مبادلات ارزي و ريالي كشور است، آغاز به كار كرد.

شعبه فردوسی صرافی توسعه صادرات افتتاح شدپول‌نیوز- شعبه فردوسی صرافی توسعه صادرات در مرکز تجارت جهانی فردوسی روز چهارشنبه همزمان با روز ملی صادرات با حضور دکتر صالح آبادی گشایش یافت.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، دومين شعبه از صرافي توسعه صادرات در مركز تجارت جهاني فردوسي كه اولين مركز تبادلات مالي، بورس مبادلات ارزي و ريالي كشور است، آغاز به كار كرد.

براساس اين گزارش، مديرعامل بانك توسعه صادرات با حضور در اين مركز كه در ضلع جنوب شرقي ميدان فردوسي واقع شده است، از نزديك با نحوه فعاليت و آغاز به كار اين شعبه ممتاز آشنا شد.

در اين مراسم كه با حضور جمعي از فعالان صنعت صرافي، مديران و دست اندر كاران مركز تجارت جهاني فردوسي برگزار گرديد، آقاي دكترسيدمحمد احمدي مديرعامل صرافي توسعه صادرات حضور اين صرافي را بعنوان اولين صرافي بانكي كشور كه در بيش از يك دهه فعاليت خود نقش بسزايي در امر مبادلات ارزي و ارائه خدمات به صادر كنندگان و بازرگانان داشته است، در بازار اصلي داد وستد ارزي كشور امري ضروري دانست كه با افتتاح اين شعبه محقق گرديده است.

وي همچنين از افتتاح شعبه ديگر شركت صرافي توسعه صادرات در آينده نزديك خبر داد. اين شعبه در هتل اكسيس فرودگاه بين المللي امام (ره) واقع است.

در پايان مدير عامل صرافي توسعه صادرات ضمن تقدير و تشكر از حضور مدعوين در آيين افتتاح اين شعبه، از مساعدت و همكاري مديران و كاركنان بانك توسعه صادرات ايران بويژه آقاي دكتر صالح آبادي تقدير و تشكر كرد.

لازم به ذكر است، شركت صرافي توسعه صادرات در چارچوب دستورالعمل اجرایی تاسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی ها مورخ بیست و هشتم مرداد سال 1393 ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با تطبیق شرایط خود با دستورالعملهای بانک مرکزی جمهوري اسلامي ايران موفق به تمدید مجوز فعالیت خود در مردادماه سال جاري شده است.

 در حال حاضر شرکت صرافی توسعه صادرات در رديف شرکت‌های صرافی مجری سیاستهای ارزی بانک مرکزی قرار دارد.شعبه مركزي این شرکت در خيابان سيزدهم خالد اسلامبولي است  و در امر خرید و فروش انواع ارزهای خارجی اعم از نقدی و حواله و مسکوکات طلا فعالیت می‌كند.

 

منبع : پول نیوز

اشتراک گذاری:
    

اولین نمایشگاه عکس بین المللی "زندگی در اکو" با حضور مهندس محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران و جمعی از دیپلمات ها و هنرمندان برجسته کشور در مجتمع تجارت جهانی فردوسی تهران آغاز بکار کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، شامگاه روز سه شنبه 25 تیرماه 1398 رئیس شورای شهر تهران طی مصاحبه ای در حاشیه برگزاری این نمایشگاه ضمن قدردانی از توجه ویژه آقای دکتر مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو به گسترش صلح و دوستی در میان کشورهای عضو اکو تأکید کرد: تداوم این روند آغاز شده توسط رئیس مؤسسه فرهنگی اکو امری ضروری و اجتناب ناپذیر برای گشترش مودت میان ملت های فارسی زبان است.

آقای دستمالچی سفیر سابق ایران در لبنان نیز طی سخنانی در این آیین گشایش نمایشگاه زندگی در اکو ضمن با اهمیت بر شمردن ابتکار عمل رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در برگزاری این نمایشگاه افزود: حوزه تمدنی ایران آکنده از پیام های مشترک فرهنگی است که برگزاری اقداماتی نظیر آنچه امروز در مجتمع تجارت جهانی فردوسی درحال برگزاری است یقیناً بر قوام و دوام دوستی ملت های این حوزه تمدنی دیرین خواهد افزود.

محمد محمودی سخنگوی مؤسسه فرهنگی اکو نیز طی سخنانی در این مراسم با ابلاغ سلام گرم آقای دکتر مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو به میهمانان داخلی و خارجی آیین گشایش نمایشگاه زندگی زندگی در اکو گفت: راهبرد رئیس مؤسسه فرهنگی اکو که امروز شاهد تحقق قسمتی از آن در مجتمع تجارت جهانی فردوسی هستید، عینیت بخشیدن عمل به صلح از طریق دیپلماسی عمومی و تعمیق ارتباط و دوستی ملت های منطقه از دریچه هنر و فرهنگ است. وی در ادامه افزود: تأسیس اولین گالری هنری مشترک ده کشور با عنوان اکو آرت که امروز شاهد افتتاح آن نیز خواهیم بود یکی دیگر از ابتکار عمل های رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در ایجاد بستر لازم برای تعامل بیشتر هنرمندان ده کشور عضو اکو است.

آقای مهندس کلایی مدیر مجتمع تجارت جهانی فردوسی نیز طی سخنانی در آیین افتتاح نمایشگاه عکس زندگی در اکو گفت: مراتب قدردانی خود را از همراهی و مساعدت ویژه دکتر مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در برپایی این نمایشگاه که موجب امیدواری هنرمندان شد را اعلام می کنم. وی ضمن قدردانی از زحمات بی شائبه خانم لیدا سعیدی مدیر گالری اکو آرت در برگزاری نمایشگاه زندگی در اکو افزود: امیدوارم با حضور ایشان و تداوم مساعدت های ریاست محترم مؤسسه فرهنگی اکو شاهد گسترش روز افزون همکاری های مشترک با یکدیگر باشیم. بنا بر همین گزارش اولین گالری مشترک هنری ده کشور عضو اکو نیز با عنوان اکو آرت طی مراسمی در حاشیه افتتاح نمایشگاه زندگی در اکو با حضور آقای احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران رسماً افتتاح شد.

آقای مسجدجامعی در حاشیه افتتاح نمایشگاه اکو آرت گفت: ابتکار عمل مؤسسه فرهنگی اکو در برپایی نمایشگاه زندگی در اکو و تأسیس اولین گالری مشترک هنری ده کشور جای تقدیر دارد. وی با اشاره به ریشه های بسیار مشترک و عمیق ملت های این حوزه تمدنی گفت: باید با گسترش اقدامات مشابه آنچه امروز در مجتمع تجارت فردوسی رخ داد زمینه لازم را برای تعمیق روابط فرهنگی و هنری ملت های این حوزه تمدنی فراهم آوریم.

شایان ذکر است رادیو ایران، رادیو فرهنگ، شبکه خبر، خبرگزاری صدا و سیما، شبکه جام جم، شبکه آی فیلم 2، تلویزیون هلال ترکیه، ایران پرس و تعدادی از خبرنگاران خبرگزاری های رسمی کشور نسبت به پوشش خبری این نمایشگاه و انجام مصاحبه های متعدد با دست‌اندرکاران و میهمانان داخلی و خارجی اقدام کردند.

 

منبع: موسسه فرهنگی اکو

 

مشاهده تصاویر بیشتری از این خبر...

 • ecoart-07.jpg
 • ecoart-09.jpg
 • ecoart-02.jpg
 • ecoart-01.jpg
 • ecoart-05.jpg
 • ecoart-06.jpg
 • ecoart-10.jpg
 • ecoart-11.jpg
 • ecoart-08.jpg
 • ecoart-03.jpg
 • ecoart-04.jpg

اشتراک گذاری:
    

 ‎اولین نمایشگاه عکس بین‌المللی "زندگی در اکو" در سرای هنری مرکز تجارت جهانی فردوسی تهران افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا، ‎محمد محمودی (سخنگوی موسسه فرهنگی اکو) با اشاره به برگزاری ‎اولین نمایشگاه عکس زندگی در اکو، افزود: این نمایشگاه سه روزه با حضور محمد مهدی مظاهری (رئیس موسسه فرهنگی اکو)، جمعی از دیپلمات های خارجی مقیم تهران، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر تهران به همراه چهره‌های فرهنگی، هنری و دانشگاهی کشور افتتاح خواهد شد.

‎وی در ادامه گفت: در نمایشگاه زندگی در اکو ده‌ها عکس منتخب از عکاسان داخلی و خارجی از زندگی مردم کشورهای جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، قزاقستان، آذربایجان، ازبکستان و ترکیه با هدف ترویج  اشتراکات فرهنگی این حوزه تمدنی کهن به نمایش گذاشته خواهد شد.

‎محمودی در خاتمه تاکید کرد: در حاشیه این نمایشگاه، اولین گالری مشترک ده کشور عضو پیمان اکو نیز با عنوان "اکو آرت" به همت مؤسسه فرهنگی اکو در سرای هنر مجتمع تجارت جهانی فردوسی آغاز بکار خواهد کرد که در آینده نزدیک شعب دیگر آن در پایتخت کشورهای عضو اکو مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.‎

اولین نمایشگاه عکس بین‌المللی "زندگی در اکو" به همت مؤسسه فرهنگی اکو شامگاه روز سه شنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۸ با هدف نمایش اشتراکات فرهنگی ملتهای منطقه در سرای هنری مرکز تجارت جهانی فردوسی تهران افتتاح می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

اشتراک گذاری:
    

اولین نمایشگاه بین المللی عکس زندگی در اکو و اولین گالری مشترک هنری ده کشور عضو شامگاه روز سه شنبه 25 تیرماه 1398 برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو این نمایشگاه با حضور جناب آقای مهندس هاشمی رئیس شورای شهر تهران، دکتر احمد مسجد جامعی، دکتر دستمالچی سفیر سابق ایران در لبنان، رایزن فرهنگی سفارت های پاکستان و تاجیکستان و جمع کثیری از هنرمندان داخلی و خارجی در مجتمع تجارت جهانی فردوسی افتتاح شد که از سوی شبکه آی فیلم 2، شبکه خبر، رادیو فرهنگ، و خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مورد پوشش صدا و تصویر قرار گرفت.

 

منبع: موسسه فرهنگی اگو

اشتراک گذاری:
    

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که فراکسیون حمایت از صنایع دستی برای حمایت از صادرات هنرمندان کشور در مجلس یازدهم تشکیل خواهد شد.

«عباس مقتدایی‌خوراسگانی» شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی صنایع‌دستی و تجلیل از پیشکسوتان که در فرهنگستان هنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: ایرانیان ملتی هستند که هنر را بخشی از وجود خود می‌دانند و به آن عشق می‌ورزند.

وی با بیان اینکه توجه به صنایع دستی می‌تواند ظهور یک روحیه و فرهنگ بزرگ را آشکار کند، خاطر نشان کرد: این هنر نفیس باعث شده است تا یک فرهنگ را بنیانگذاری و بشریت را تحت تاثیر خود قرار دهد.

این نماینده مجلس نبود برنامه‌ریزی جامع کوتاه‌مدت و میان‌مدت را از دلایل رونق نیافتن این صنعت برشمرد و گفت: مجلس شورای اسلامی در نظر دارد تا با تعامل هنرمندان بتواند مسیر و چالش‌های موجود هنرمندان را مرتفع کند.

رییس دانشگاه استاد فرشچیان نیز در این مراسم با بیان اینکه هنر ایران‌زمین را نمی‌توان با سایر کشورهای جهان مقایسه کرد، افزود: تنها کشورهایی که هنری غنی دارد چین و هند است و می‌توان هنر آنها را با ایران مقایسه کرد.

بهمن نامور مطلق ادامه داد: فرش ایران یک نگین بی‌نظیر است که جنبه هنری آن را موزه‌های بزرگ دنیا همچون لوور فرانسه تشخیص می‌دهد و باید این بعد هنری بیشتر مورد تاکید قرار گیرد.

به گفته وی ایران مهد هنر است و هنرمندان زیادی توانسته‌اند در رشته‌های مختلفی از جمله نساجی، چوب، فلزات، آبگینه، گلیم و فرش مدال‌های ارزشمنید را در رویدادهای جهانی برای کشورمان به ارمغان آورند.

رییس دانشگاه فرشچیان با بیان اینکه پیش از این سالانه سه میلیارد تومان ارز در بخش صادرات فرش وارد کشور می شد، تصریح کرد: بی‌توجهی به این بخش باعث شد صادرات فرش به ۵۰میلیون دلار در سال برسد.

سرپرست فرهنگستان هنر نیز در این مراسم با اشاره به اینکه باید به هنر این مرز و بوم فخر ورزید، افزود: نام‌آوران و هنرمندان زیادی از دیرباز در تاریخ هنری کشورمان خوش درخشیده‌اند و هنر ایران هم‌اینک در جهان مورد تمجید و تحسین قرار دارد.

علیرضا اسماعیلی صادرات صنایع‌دستی را در شکوفایی اقتصاد موثر دانست و گفت: هر میزان در تولید کشورمان توجه کنیم به همان میزان می‌توانیم فرهنگ خودمان را به دنیا معرفی کنیم.

رییس انجمن مفاخر فرهنگی ایران دیگر سخنرانی بود که در این مراسم اظهارداشت: مراسم تجلیل باید بیش از این مورد تاکید قرار گیرد زیرا پاسداری از هنرمندان می‌تواند در غنا و ارزشمندی هنر این مرز و بوم تاثیرگذار باشد.

حسن بلخاری اضافه کرد: تاریخچه هنر توسط یونانیان معرفی شد زیرا آنان توانستند بخش ذاتی و هنری انسان را در رشته‌های صنایع دستی به ظهور برسانند.

بیانیه حمایت از هنر صنایع دستی در ۱۰ بند با هدف حمایت بیشتر از صنایع دستی نیز در این آیین قرائت شد؛ در پایان نیز از پیشکسوتان صنایع دستی از جمله امیر منصور احمدی و مهین بدیعی در رشته منبت، حسن پیران در رشته گچبری سنتی، حسین شمس در رشته قفل‌سازی سنتی، محمود صفری روشن در رشته سرامیک، مهدی علمداری در رشته قلم‌زنی، مهرزمان فخار منفرد در رشته نگارگری و هنر لاکی، قربانعلی مزینانی در رشته مرمت و رفوگری فرش، کامران آراسته در رشته مینای خانه بنددی، محسن‌الله مرادی در رشته منبت، حسین غزنوی در رشته سفال و سرامیک و مینو مهرجویی در رشته پته‌دوزی مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

اشتراک گذاری:
    

تجارت جهانی فردوسی

مرکز تجارت جهانی فردوسی 

 

آدرس: تهران - خیابان فردوسی نرسیده به میدان فردوسی

تلفن تماس : 61908

پست الکترونیک :  

ساعات کاری : 10 صبح الی 23

شرکت ارتفاع گستران در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت های ساختمانی و عضو ارشد انجمن انبوه سازان کشوری می باشد. این شرکت در تولید انبوه مسکن در قالب شهرک های مسکونی، ویلایی بلندمرتبه سازی و احداث مجتمع های تجاری و اداری از تجارب ارزشمندی برخوردار است. در جهت اهداف مهم این شرکت احداث بنایی کم نظیر و به یادماندنی با برند مرکز تجارت جهانی فردوسی، به عنوان اولین مرکز تجاری و اداری بین المللی، کلاسیک و فاخر در موقعیت دیپلماتیک و تاریخی میدان فردوسی تهران است. حسن شهرت این مرکز قطعا سبب هم افزایی و رونق هر چه بیشتر این منطقه به عنوان مرکز تجارت و گردشگری در جهت تحولاتی بنیادی و نوین در زمینه ی ایجاد اصناف مختلف تقدیم می گردد.

تجارت جهانی فردوسی   تجارت جهانی فردوسی   تجارت جهانی فردوسی   تجارت جهانی فردوسی   تجارت جهانی فردوسی   تجارت جهانی فردوسی

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به تجارت جهانی فردوسی می باشد.

اتصال اینترنت وجود ندارد